"Esküvőre vagy hivatalos, ahol beszédet kell majd mondanod? Egy dologban, gondolom, biztos vagy. Ez a dolog pedig, hogy nem szeretnéd, ha az általad tartott pohárköszöntő ugyanolyan unalmas lenne, mint azok, amelyeket eddig hallottál. Szeretnéd, hogy a meghívottak évek múlva is emlékezzenek majd a beszédedre? Akkor olvass tovább!
Függetlenül attól, hogy az örömapa, a vőfély vagy csak egy olyan barát vagy, aki minden jót szeretne kívánni a párnak, egy emlékezetes és a vendégeket megnevettető esküvői beszéd elmondása biztosan sokat fog jelenteni az ifjú párnak, valamint a vendégeknek.
Úgy tartják, hogy az emberek mindennél jobban félnek a közönség előtt való felszólalástól. Ebben a cikkben a testvéremnek mondott tanácsokat osztom meg veletek, melyeket figyelembe vehettek annak érdekében, hogy emlékezetessé tegyétek az esküvői beszédeteket. Ha megfogadjátok a tanácsaimat, biztosan nem maradtok majd szégyenben a meghívottak előtt.
Kiváló ötlet, hogy humorral fűszerezd a beszédedet. De amikor a vőfély esküvői köszöntőjének humorossá tételéről van szó, figyelembe kell venni, hogy a humor és a vulgaritás: két különböző dolog. Sokan, főleg a férfiak, azt gondolják, hogy a szellemességhez vulgárisnak és udvariatlannak kell lenni. De arra nem gondolnak, hogy a fiatal pár kellemetlenül érezheti magát az efféle megnyilvánulásokat követően.
A testvérem nemrég abban a megtiszteltetésben részesült, hogy a legjobb barátja esküvőjén lehetett vőfély. A nagy nap előtti estén talán jobban izgult, mint maga a vőlegény. Mindig társasági ember volt, de mikor arról volt szó, hogy vőfélyként beszédet tartson, egyszerűen nem tudta, mit is mondjon és nagyon izgalomba jött a gondolattól is, hogy annyi ember előtt kell megszólalnia.
Ha te is ilyen helyzetbe kerülsz, akkor fogadd meg az alábbi tanácsokat és máris minden könnyebben fog menni!
1. tanács: állj fel, amikor beszélsz!
Mindig állj fel, ha vőfélyként esküvői beszédet vagy pohárköszöntőt kell mondanod. Mielőtt beszélni kezdesz, bizonyosodj meg arról, hogy a vendégek rád figyelnek. Erre a legjobb módszer, ha felállsz és megvárnod, amíg mindenki csendben marad. Bármilyen közönség előtt tartott beszéd esetében az elsődleges szabály, hogy fel kell állni, egy esküvő pedig egyáltalán nem kivétel ez alól.
2. tanács: tervezd meg, amit mondani szeretnél!
Soha ne próbáld improvizálni a beszédet. Készülj időben a vőfély beszédének megtartására és írd le azt, amit mondani szeretnél. A testvérem hetekkel az esküvő előtt elkezdte írni a beszédét. Ha nem vagy túl jó szónok, ez a legjobb megoldás arra, hogy bebiztosítsd magadat arról, hogy mindent el fogsz mondani, amit szeretnél.
3. tanács: ismétlés a tudás anyja!
Addig ismételgesd a beszédet, amíg kívülről nem tudod azt. Semmi sem kellemetlenebb annál, mint amikor a vőfély a beszéde közben állandóan a jegyzeteit lesi. Egy lapot lengetni magad előtt nagyon előnytelen egy ilyen alkalmon.
4. tanács: tartsd „tisztán” a beszédet!
Ha te és a vőlegény régi barátok vagytok és sok vad kalandotok volt együtt, akkor tartsd észben, hogy nem az esküvői vacsora a legmegfelelőbb alkalom, hogy világgá kürtöld ezeket. Sokan azt hiszik, hogy a vőfélyként tartott beszédükkel joguk van kellemetlen helyzetbe hozni a vőlegényt. Ne emlegesd, hogy sztriptízbárban voltatok, hiszen nem hinném, hogy magadra szeretnéd haragítani a menyasszonyt.
5. tanács: legyen a beszéded rövid és lényegre törő!
Senki nem szeretne órákon keresztül unatkozni a te esküvői beszédedet hallgatva. Légy rövid, lényegre törő, és legyen a mondanivalódba némi érzelem is belefoglalva. Jegyezd meg, hogy a lagzi nem rólad szól, és hogy a két főszereplő a menyasszony és a vőlegény, nem pedig te.
Remélem, hogy ez a néhány tanács segítségedre lesz abban, hogy tudd: mit is kell tenned, ha vőfélyként beszédet kell mondanod. Sok sikert!"
Forrás (kép és szöveg):
http://www.alompar.hu/eskuvo-erdekessegek/a-vofely-poharkoszontoje/1300/